برای این یکی تغییری ایجاد شد

مردی در سواحل مکزیک به هنگام غروب خورشید در حال قدم زدن بود و همانطوری که راه می رفت شخص دیگری را مشاهده کرد و در حالی که به او نزدیک میشد متوجه شد که او به طور مداوم خم شده و چیزی را از روی زمین برداشته و به میان اقیانوس پرتاب می کند.

مرد با تعجب به او نزدیک شد و پرسید : عصر به خیر رفیق ، چکار می کنی ؟ شخص پاسخ داد : اکنون هنگام پایین رفتن آب دریا است و این ستارگان زیبای دریایی در ساحل به جا مانده اند ، اگر به داخل اقیانوس برنگردند از کمبود اکسیژن خواهند مرد ؛ من دارم آنها را به داخل آب می اندازم.

مرد به او گفت : اما هزاران ستاره دریایی در ساحل افتاده اند ، تو نخواهی توانست به همه آنها برسی ، آنها بسیار زیادند ؛ این اتفاق همه روزه در صدها کیلومتر ساحل بالا و پایین این منطقه رخ می دهد ، امکان ندارد که بتوانی تغییری ایجاد کنی !!!

آن شخص لبخند زده ، خم شد و ستاره دیگری را برداشت و همانطوری که آن را به میان اقیانوس پرت می کرد پاسخ داد : “برای این یکی تغییری ایجاد شد“.

یادش بخیر در آخرین شرکتی که در آن مشغول به کار بودم فردی بود که اگر بیان می کردید می خواهید تغییری بکنید می گفت نمیشه یا باید مثل اون ور آبی ها بود که همه چیزشون سر جاشه ودرسته !! ؟؟ و ما هم که نمی تونیم اونجوری باشیم یا اینکه تغییر یعنی چی !! اینجا ایرانه . تا بوده همین بوده و همین نیز خواهد بود.

یادش بخیر وقتی بیان کردم برنامه نویسی یک کار فکری می باشد و برای کدنویسی احتیاج به تمرکز و سکوت دارم ، استدلال کردند که فقط برنامه نویس های اون ور آبی در برنامه نویسی ، کار فکری می کنند و اصلا توی ایران برنامه نویسی چه ربطی به کار فکری دارد !!!!

 

حواسم نبود مثال اولی مربوط به اون ور آبی بود – الان اگه اون دوستم این متن رو بخونه بازم میگه اون ور آبی ها ایجوریند ما که نیستیم.

درباره‌ رضا رحیمی

رضا رحیمی
در زندگی‌ام هیچ‌چیز را هیجان‌انگیزتر از آموختن نمی‌دانم . به xp , اسکرام ، تست ، برنامه نویسی ، تدریس ، تجارت های آنلاین و هر آنچه که به اینترنت مربوط می باشد علاقمندم. این سایت محل یادداشت های شخصی بنده می باشد

یک نظر

  1. سلام
    وقت بخیر بنده دنبال کار پاره وقت هستم اگه سراغ دارید بهم معرفی کنید(اهل زنجان هستم)
    مهارت ها:
    html,css,jquery,php,cakephp,c,entity framework
    ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*