say hello xamarin

xamarin چیست ؟

xamarin یک ابزار برای برنامه نویسی بر روی موبایل با استفاده از زبان #C می باشد. این ابزار در ماه مه سال ۲۰۱۱ توسط سازندگان پروژه متن باز Mono Android خلق شد. تاکنون حدود ۸۰۰ هزار توسعه دهنده در بیش از ۱۲۰ کشور جهان بروی این فریم ورک کار کرده‌اند.

کتابخانه xamarin بیش از ۲۰۰۰۰ کامپوننت قابل استفاده دارد، کدهای برنامه قبل از کامپایل شدن در بستر فریم ورک دات نت اجرا می‌شوند و نهایتا به صورت کدهای بومی آی او اس و آندروید در خروجی پدید می‌آیند. توسعه دهندگانی که از این ابزار استفاده کنند می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را بروی بیش از ۱۰۰۰ دستگاه مختلف که با تکنولوژی پردازش ابری (Cloud) بنا شده است تست کنند.

 

تفاوت xamarin با سایرین در چیست ؟

برای برنامه نویسی بر روی موبایل ابزارهای متفاوتی وجود دارد بطور مثال برای برنامه نویسی بر روی اندروید اغلب از زبان جاوا و چندین ابزار مورد نیاز جاوا و اندروید استفاده می شود  برای برنامه نویسی بر روی ios از زبان objective c و ابزارهای آن استفاده می شود و برای برنامه نویسی برای windows phone از زبان #C  و Visual Studio استفاده می شود.

Xamarin امکان می دهد با استفاده زبان #C برای هر سه ساختار موبایلی ( IOS + Andriod + Windows Phone) تنها با یک محیط و یک زبان مشترک برنامه نویسی کنید.

 

آیا در لینوکس هم می توان از xamarin استفاده کرد؟

بله . Xamarin متعلق به پدیدآورندگان mono می باشد. mono  یک محیط با امکانات Visual Studio  و opensource در لینوکس می باشد.

 

آیا با استفاده از Xamarin می توان کد Native هم نوشت ؟

بله . این امکان را نیز دارا می باشد

 

 

مرکز آموزش های تخصصی جهاد دانشگاهی زنجان در نظر دارد در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۳ یک کارگاه آموزشی رایگان جهت معرفی توانایی های xamarin در زمینه برنامه نویسی بر روی موبایل برگزار نماید .

 

نحوه شرکت در این کارگاه :

با مراجعه به آدرس مرکز آموزش های تخصصی جهاد دانشگاهی زنجان واقع در دروازه ارک – کمی بالاتر از مسجد دستغیب – ساختمان سابق اداره پست ، فرم ثبت نام را پرکرده و هزینه ۱۰ هزار تومان را پرداخت می نمایید که در صورت شرکت در کارگاه هزینه برگردانده خواهد شد.

 

ظرفیت ثبت نام محدود است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۳۳۵۴۶۰۰۳ تماس بگیرید و یا در بخش نظرات همین مطلب مطرح نمایید

درباره‌ رضا رحیمی

رضا رحیمی
در زندگی‌ام هیچ‌چیز را هیجان‌انگیزتر از آموختن نمی‌دانم . به xp , اسکرام ، تست ، برنامه نویسی ، تدریس ، تجارت های آنلاین و هر آنچه که به اینترنت مربوط می باشد علاقمندم. این سایت محل یادداشت های شخصی بنده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*