رقبای شیرپوینت

معرفی نرم افزاهای رقیب شیرپوینت و یا به عبارت دیگر “شیرپوینت در دنیای Open sorce بحثی می باشد که  تا به الان کمتر کسی به آن پرداخته است. بدلیل چندین پرسش در زمنیه توانایی ها و یا نواقص شیرپوینت تصمیم داشتم ادامه بحث  را با “شیرپوینت برای چه کارهایی مناسب نیست” ادامه بدهم ولی قرعه کار به “رقبای شیرپوینت” افتاد و شیرپوینت برای چه کارهایی مناسب نیست” بماند برای پست بعدی انشاء الله.

رقیب شیرپوینت در دنیای Open source

نرم افزار شیرپوینت ماکروسافت را یک پورتال سازمانی و یا به عبارتی “سیستم مدیریت محتوای سازمانی” معرفی کردیم. اگر در این شاخه به دنبال برنامه های مشابه در دنیای open source بگردید مواردی زیادی خواهید یافت که در ادامه به معرفی پرکاربردترین و البته نزدیک ترین آنها به شیرپوینت خواهیم پرداخت. هر چند که نزدیک ترین آنها تفاوت های زیادی با شیرپوینت دارد.

 

Alfresco

alferesco

اصلی ترین رقیب شیرپوینت نرم افزار آلفرسکو می باشد. این نرم افزار  در سال ۲۰۰۵ توسط تیمی از بنیانگذاران  Documentum   از جمله جان نیوتن و جان پاول  ساخته شده است.

Alfresco قابلیت مدیریت انواع محتویات اعم از اسناد ، تصاویر ، عکس ها ، صفحات وب ، رکوردها، اسناد xml و تمامی اسناد غیر ساخت یافته و یا نیمه ساخت یافته را دارا می باشد همچنین  مدیریت فراداده ، کنترل نسخه ، مدیریت چرخه حیات ، گردش کار ، جستجو ، اجتماع با دیگر محتویات و برچسب زدن محتویات از دیگر خصوصیات برجسته سیستم مدیریت محتوای سازمانی Alfresco می باشد

معرفیAlfresco Explorer :

Alfresco Explorer اولین برنامه کاربردی تحت وب توسط Alfresco می باشد. با استفاده از Alfresco Explorer شما قادر خواهید بود به مدیریت کاربران ، محتویات ، نقش های تجاری و امنیت سیستم و هر کاری که مربوط به محتویات ذخیره شده سازمان می باشد بپردازید.

معرفی Alfresco Share:

Alfresco Share یک مدیریت محتوای مشارکتی محتوا گری را برای تسهیل ارتباطات ، اشتراک گذاری اطلاعات ، فعالیت ها و پروژه ها فراهم می کند که این بیانگر رویکرد مدرن Alfrescoبه مدیریت محتوا می باشد .

 

از دیگر رقبای شیرپوینت می توان به docSTAR و nuxeo و OmniDocs را نام برد. اگر شما رقیب دیگری سراغ دارید  لطفا در بخش نظرات معرفی نمایید

درباره‌ رضا رحیمی

رضا رحیمی
در زندگی‌ام هیچ‌چیز را هیجان‌انگیزتر از آموختن نمی‌دانم . به xp , اسکرام ، تست ، برنامه نویسی ، تدریس ، تجارت های آنلاین و هر آنچه که به اینترنت مربوط می باشد علاقمندم. این سایت محل یادداشت های شخصی بنده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*