کارگاه مدیریت پروژه های نرم افزاری چابک با استفاده از ابزار TFS در پارک علم و فناوری زنجان

پنج شنبه گذشته ( ۱۵ تیر ۹۶ ) کارگاه آشنایی با مدیریت پروژه های نرم افزاری چابک بر اساس اسکرام با استفاده از ابزار TFS را در پارک علم و فناوری زنجان داشتم.

اول از همه از دوستانی که زحمت کشیده بودند و تشریف آورده بودند تشکر می کنم و اگر این مطلب را مشاهده کردند درخواست دارم تا نظرات خودشان را در بخش نظرات این مطلب برایم ارسال کنند.

نکته دوم : با اینکه مدیریت محترم پارک بدلیل استفاده از نام “پارک علم و فناوری زنجان” اجازه نصب پوستر کارگاه را در پارک نداده بود، دوستان مطلع شده بودند و تشریف آوردند. (با تشکر از شرکت پرشین صنعت بهکار که هماهنگی های لازمه با پارک را انجام داده بود)

نکته بعدی اینکه حجم مطالب زیاد شد و زمان کم آوردیم، که جا داره به همین دلیل از دوستان معذرت خواهی بکنم

 

از سال ۸۸ که با مطالبه کتاب “اسکرام و xp ساده شده” با اسکرام آشنا شده بودم چندین بار با همکارهایم تلاش کرده بودیم تا اسکرام را در شرکت هایی که کار می کردم، اجرایی کنیم ولی برداشت های اشتباه ما از اسکرام، و نداشتن هیچ تجربه موفقی از اسکرام باعث شده بود تا چندین تلاش من و همکارانم در طول این سال ها به شکست ختم شود.

در این کارگاه بیشتر قصد داشتم تا ایرادهای برداشت های ما از چابکی در تیم های قبلی که در آن بودم را بررسی کنم (علی الخصوص اینکه هنوز خیلی از شرکت ها همان برداشت ها را از اسکرام و چابکی دارند)

ولی در این چندین ماه گذشته، فرصتی برای من پیش آمده که توانستم با روش درست پیاده سازی آن آشنا شده و تجربیات ارزشمندی در آن کسب کنم هر چند که هنوز خیلی مطالب در این زمینه باید یاد بگیرم.

 

هدف من در این کارگاه موارد زیر بود :

  • نشان دادن یکی از راههای درست پیاده سازی اسکرام
  • چه چیزهایی اسکرام نیست
  • معرفی xp و بررسی آن
  • چابکی چیست و برای چابکی چکار باید کرد
  • آشنایی با TFS

 

فایل پاور ارائه این کارگاه را از slideshare  در آدرس زیر می توانید دانلود کنید.

agil-software-managment-by-scrunm-in-tfs

 

درباره‌ رضا رحیمی

رضا رحیمی
در زندگی‌ام هیچ‌چیز را هیجان‌انگیزتر از آموختن نمی‌دانم . به xp , اسکرام ، تست ، برنامه نویسی ، تدریس ، تجارت های آنلاین و هر آنچه که به اینترنت مربوط می باشد علاقمندم. این سایت محل یادداشت های شخصی بنده می باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*